Home » Dom » Na co zwrócić uwagę przy aranżacji wnętrz?

Na co zwrócić uwagę przy aranżacji wnętrz?

aranżacja apartamentuAranżacja wnętrz sprawia wiele problemów. Każdy chciałby mieć pięknie urządzone wnętrze i czuć się w nim dobrze. Wszystko więc zależy od odpowiedniego ułożenia mebli i doboru kolorystyki. Warto w takiej sytuacji zatrudnić architekta wnętrz. Jeżeli jednak nie możemy sobie pozwolić na zlecenie takiej pracy, to warto zwrócić uwagę na parę podstawowych kwestii przy urządzaniu pokoju na własną rękę.

Przede wszystkim kolor podłóg powinien różnić się od koloru ścian. Nie mogą to być oczywiście kolory kontrastowe, tylko zbliżone do siebie. Jednak nie mogą być takie same, ponieważ wtedy całe pomieszczenie zlewa się ze sobą. Meble również należy kolorystycznie dopasować do koloru ścian i podłóg. Jeżeli ściany są jasne, to meble powinny być ciemne. Jeżeli ściany są ciemne, to powinniśmy zdecydować się na meble o jasnej kolorystyce.

Oprócz tego warto zakupić gotowe zestawy mebli. W ten sposób mamy pewność, że będą one do siebie pasować. Warto również zwrócić uwagę na wielkość mebli i miejsce jakim dysponujemy do ich umieszczenia. To że bardzo wysoka szafa nam się podoba, nie znaczy, że zmieści się a naszym pomieszczeniu. Tak samo jest ze wszystkimi meblami. Najpierw powinniśmy dokładnie pomierzyć nasze wnętrze, aby wiedzieć jakie rozmiarowo meble możemy do nich dokupić. Wymiana mebli nie jest przyjemna i wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Tak więc warto zwrócić uwagę na takie rzeczy. „Jeżeli nie znamy się na projektowaniu, to powinniśmy postawić na małą ilość rzeczy umieszczonych w pokoju. W ten sposób uzyskamy dużo przestrzeni i nie będziemy musieli się martwić, że coś nie będzie pasowało.” – podsumowuje i doradza nam architekt z Orange Studio (krakowskiego biura projektowego).

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*