Home » Zdrowie » Zdrowie a kryzys

Zdrowie a kryzys

zdrowieWypełnione po brzegi galerie handlowe, markety wielkopowierzchniowe to standard nie tylko w czasie weekendu. Jednakże nie długo przyjdzie czas na zaciskanie pasa i trzeba będzie zajrzeć nieco głębiej do portfela czy do konta bankowego. A tam? Ciemność, pustka czyli wielkie nic za, które trzeba przeżyć do pierwszego.

Najbardziej zagrożone kryzysem są oczywiście kobiety, które nie tylko dbają o domowe zapasy spożywcze, ale także często nie oszczędzają na dodatkach, ubraniach czy innych rzeczach, które są ich fetyszem.

Kobietom tak naprawdę jest z czegokolwiek zrezygnować. Prawda jest taka, że ciężko rezygnuje się z przyzwyczajeń. Jedne kobiety nie mogą obejść się bez nowych modnych ciuchów czy butów natomiast inne kładą nacisk na rozwój kulturalny i przynajmniej raz w miesiącu muszą wyjść do teatru czy też muzeum. Generalnie ciężko oszczędzać na przyjemnościach.

Co więcej oszczędzanie wcale nie leży w naturze płci pięknej. Wiele kobiet w ogóle nie identyfikuje się z tym hasłem, które zwłaszcza w dobie kryzysu jest reklamowane na szeroką skalę. Jednak nawet podczas kryzysu kobiety znajdą sposób, aby nie odbierać sobie przyjemności. Przede wszystkim inwestowanie w tańsze substytuty, wizyty w second-handzie, czy zakupy przez Internet co teraz opłaca się jeszcze bardziej niż w sposób tradycyjny. Zatem wydawać pieniądze, ale w sposób rozważny.

O ile na rzeczach codziennego użytku można oszczędzać, o tyle nie ma możliwości oszczędzić na zdrowiu. W końcu zdrowie to bezcenna podstawa, dlatego należy w nie inwestować. Dentysta (polecam stomatologia-impla.pl), okulista czy kardiolog niech nie schodzą na drugi plan.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*