Home » Biznes » Zdjęcia na szkle jako postęp technologiczny

Zdjęcia na szkle jako postęp technologiczny

Kiedy myślisz o zdjęciach, to pomimo postępu technologicznego pewnie i tak przychodzą Ci na myśl zdjęcia wywołane na papierze.  Obecnie górują jednak czysto cyfrowe formy pokazywania zdjęć. Media społecznościowe, strony w internecie, a w celu prezentowania ich w domowym zaciszu – cyfrowe ramki lub nawet projektory.

Obecnie postęp technologiczny niekoniecznie wiąże się tylko z zamianą formy obrazu z analogicznej na cyfrową. Możliwe jest nanoszenie zdjęć na przeróżne powierzchnie, włączając w to laserowe wypalanie na metalu lub w drewnie. Nadruki na kubkach lub koszulkach należą do codzienności. Umieszczanie zdjęć na poduszkach albo podkładkach pod myszy stało się już niemal przeszłością, bo ze względu na łatwą dostępność takich usług nikogo już takie gadżety nie zaskakują.

Inaczej ma się sprawa z nadrukiem zdjęcia na szkle . Wówczas obraz nanoszony jest na taflę szkła. Co w tym niezwykłego? Taka metoda pozwala na połączenie niezwykle trwałego nośnika (szkła) z ulotnością. Takie nadruki na ogół są lekko transparentne i można je podświetlić. Technikę wykorzystać na mnóstwo sposobów.

Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na fotografie na tafli szkła jest po protu ozdobienie naszego domu pięknymi nadrukami na sporych powierzchniach. Takie dzieła na pewno nie wyblakną tak szybko jak na papierze, ie potrzebują również zasilania prądem. Co więcej, prąd można jednak wykorzystać – wystarczy, że za obraz wprowadzimy listę lub taśmę LED, która wspaniale podświetli całość. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na zastosowanie kolorowych diod, obraz może nabrać zupełnie nowego charakteru.
A teraz wyobraź sobie, że jeden i ten sam obraz możesz podświetlić na różne sposoby w zależności od nastroju, jaki chcesz stworzyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*