Home » Zdrowie » Woreczki na lawendę

Woreczki na lawendę

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się woreczki zapachowe z suszu, które znajdują zastosowanie w naszych szafach na ubrania i szufladach nadając im pięknego, nietuzinkowego zapachu. Woreczki na susz wykonywane są z różnego rodzaju materiałów takich jak np. organza czy len.

Co do samego suszu idealnym gatunkiem roślin jest lawenda, która oprócz niepowtarzalnych walorów zapachowych i pięknych purpurowych kwiatów posiada jeszcze jedną właściwość. Skutecznie odstrasza szkodniki w naszych szafach jakimi są mole. Woreczki na lawendę zawieszone na jednym z wieszaków, położone na półce pod ubraniami, czy też włożone do kieszeni spodni czy marynarki na długi czas zapewnią świeżość naszych ubrań ubrań i uchronią je przed nieproszonymi szkodnikami.

Woreczki na lawendę to jeden z podstawowych sposobów każdej pani domu, aby zachować świeżość ubrań na dłużej. Woreczki z lawendą są również ciekawym pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby. Woreczki na lawendę równie dobrze nadają się do zawieszenia w samochodzie, gdzie z powodzeniem mogą pełnić rolę samochodowego odświeżacza powietrza. Olejki eteryczne zawarte w suszu z organicznej lawendy są idealną alternatywą dla syntetycznych odświeżaczy. Przyjemny aromat lawendy wpływa kojącą na nasze nerwy dzięki czemu włożona pod poduszkę pomoże się zrelaksować i spokojnie przespać noc. Lawenda, ze względu na specyficzną kompozycję olejków eterycznych i bogate właściwości, znalazła szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym.

Zobacz: Woreczki na lawendę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*