Home » Dom » Po co używać nawozu do roślin?

Po co używać nawozu do roślin?

uprawa roślinNawozy do roślin stosuje się przede wszystkim po to, by lepiej wzrastały. Roślina czerpie substancje odżywcze przeprowadzając proces fotosyntezy oraz poprzez korzeń osadzony w ziemi. Dlatego tak ważnym jest, by ziemia zawierała odpowiednią ilość minerałów – między innymi magnezu, fosforu i potasu. To zapewni roślinie optymalny wzrost.

Nawozy oferowane przez firmy Advanced Nutrients oraz Biobizz zawierają dużo składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania rośliny. Sprzedawane są w formie płynnej. Wystarczy dodać kilka kropel do wody, którą podlewamy ziemię, aby zapewnić jej optymalne dla roślin zmineralizowanie. Nawozy należy stosować zgodnie z zaleceniami producentów wyłącznie do tych gatunków roślin, do których są przeznaczone. Trzeba tez pamiętać o innych czynnikach mających znaczny wpływ na wzrost hodowanych przez nas roślin.

Jednym z nich jest zapewnienie im optymalnego nasłonecznienia. Różne gatunki mają różne upodobania, dlatego przed przystąpieniem do uprawy warto zapoznać się z wymaganiami, jakie ma ta konkretna roślina – jedne najlepiej wzrastają, kiedy dopływ światła słonecznego jest umiarkowany, inne zaś potrzebują ograniczenia promieniowania niemalże do minimum. Inną ważną kwestią jest podlewanie; wody nie należy używać w nadmiarze, ale trzeba pamiętać, że roślina nie może mieć też zbyt sucho.

Niektóre gatunki potrzebują nieustannej wilgoci, inne z kolei lepiej wzrastają, kiedy są podlewane niezbyt często w niewielkich ilościach. Wszystko zależy od specyfikacji danej rośliny, z którą zapoznać się można na forach internetowych poświęconych ogrodnictwu i uprawie roślin.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*