Home » Dom » Technologia oświetleniowa LED

Technologia oświetleniowa LED

Wraz z rozwojem najnowszej technologii „nowinki” technologiczne dostępne są w coraz szerszym aspekcie życia każdego człowieka.

Żarówki w niedługim czasie przeszły niesamowity skok technologiczny. Od standardowych żarówek, których sprzedaż na terenie Polski zakazano powstały specjalne żarówki energooszczędne, które zużywają zdecydowanie mniej energii od standardowych żarówek. Następnym skokiem technologicznym stało się oświetlenie LED. Możliwości, które daje zastosowanie takiego oświetlenia są praktycznie nieograniczone. Zastosowanie najnowszej technologii powoduje, że LEDy zużywają niewielką ilość prądu. Dodatkowym atutem oświetlenia led jest możliwość zastosowania tego rodzaju oświetlenia praktycznie w każdym miejscu. Jest to możliwe za pomocą produktu o nazwie taśma LED.

taśma led
Rozwiązanie to pozwala na przygotowanie oświetlenia LED praktycznie dla każdego rodzaju miejsca. Istnieje możliwość dostosowania taśmy led pod względem rozmiaru oraz długości oświetlenia.
Oświetlenie led stosowane jest również w lampach jako element dekoracyjny mieszkania. Wiele przedsiębiorstw takich jak „Obi” czy „Castorama” umożliwia dokonanie zakupu praktycznie dowolnego oświetlenia wyposażonego w tzw. LEDy. Rozwiązanie to jest zdecydowanie droższe niż stosowanie „starych” żarówek jednak jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej energooszczędne oraz pożyteczne dla środowiska. Nieustannie rozwijające się moduły led umożliwiają np. zmianę kolorów oświetlenia za pomocą urządzeń bezprzewodowych takich jak piloty czy nawet telefony komórkowe.

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*