Home » Zdrowie » Problem z zębami

Problem z zębami

leczenie kanałoweW przypadku bardzo starych stanów zapalnych albo zaniedbanych zmian próchnicowych musimy się udać do stomatologa, który przeprowadzi leczenie kanałowe. Jeśli ząb jest żywy, to znaczy nie został pozbawiony nerwu, może być ono bardzo bolesne. Polega na oczyszczeniu kanałów i udrożnieniu ich, a następnie wypełnieniu.

W przypadkach bardziej skomplikowanych konieczne jest leczenie pod mikroskopem (dokładniej opisane na stronie impla.com.pl/leczenie-kanalowe-pod-mikroskopem). Zdarza się, że pacjent ma bardzo długie i cienkie kanały, w których stomatolog niewiele widzi i podejmując leczenie kanałowe, musi posłużyć się odpowiednim sprzętem. Ten jednak nie znajduje się jeszcze na wyposażeniu wszystkich gabinetów, zatem jeśli potrzebujemy akurat takiego zabiegu, musimy to wcześniej sprawdzić na miejscu. Jest to także oczywiście droższa metoda niż standardowa, ale można powiedzieć, że leczenie pod mikroskopem daje zdecydowanie lepsze efekty niż tradycyjne.

Jeżeli zdecydujemy się na leczenie kanałowe, musimy najpierw wykonać zdjęcie rentgenowskie określonego zęba, ponieważ lekarz musi ocenić układ i drożność korzeni. Dopiero potem podejmuje decyzję, jaką metodę wybrać. Pewnych rzeczy jednak nie da się przewidzieć i zdarza się, że dopiero w trakcie zabiegu okazuje się, że teraz konieczne jest leczenie pod mikroskopem.

Dlatego też na wszelki wypadek zdecydowanie lepiej jest umawiać się na leczenie kanałowe do placówek dysponujących takim sprzętem. Nigdy bowiem nie wiemy, co się kryje w pozornie zdrowym, niebolącym zębie.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*