Home » Dom » Nowe technologie – tynki maszynowe i wylewki maszynowe

Nowe technologie – tynki maszynowe i wylewki maszynowe

Jeszcze nie tak dawno tynkowanie pomieszczeń oznaczało zastosowanie tynków ręcznych, podobnie jak posadzki oznaczały wylewki ręczne.

Największym minusem tego rodzaju prac był długi czas ich wykonywania, co miało szczególne znaczenie w przypadku pomieszczeń o dużych rozmiarach.

Coraz częściej tynk ręczny jest zastępowany przez tynki maszynowe, a wylewki są wykonywane maszynowo. Ta nowoczesna technologia przynosi duże oszczędności czasu i pieniędzy.

Różnica między tynkami maszynowymi i tynkami ręcznymi polega na sposobie nakładania na ścianę. Kolejne etapy prac tynkarskich są już bardzo podobne.
Do nakładania tynku maszynowego używa się specjalnego agregatu.

Tynki maszynowe i wylewki maszynowe, są o wiele szybsze do wykonania w porównaniu z ręcznym tynkowaniem, czy ręcznymi wylewkami. Ma to szczególne znaczenie przy dużych powierzchniach.

Tynki maszynowe, a szczególnie wylewki maszynowe mają szerokie zastosowanie w halach produkcyjnych, magazynach, warsztatach, sklepach i innych miejscach, gdzie wymagane są atesty dopuszczające do odbioru, co często wiąże się z jednolitą wylewką bez przerwy, a nie jest to możliwe w przypadku wylewek ręcznych.

Wylewki maszynowe „zdają egzamin” również w przemyśle np. spożywczym, czy farmaceutycznym, gdzie wymagane są specjalne atesty. Zarówno tynki maszynowe, jak i wylewki maszynowe są nawierzchniami o najwyższych parametrach technicznych, walorach estetycznych i odporności mechanicznej i dzięki temu znajdują takie szerokie zastosowanie. Posadzki wykonywane technologią maszynową gwarantują wysoką jakość i trwałość, powierzchnia jest gładka i równa.

Zobacz też: Wylewki maszynowe Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*