Home » Budowa domu » Najlepsze tynki cementowo-wapienne

Najlepsze tynki cementowo-wapienne

budowniczyWykończenie domu to proces długotrwały, który najlepiej dobrze przemyśleć. Profesjonalne wykończenie gwarantuje długotrwały efekt, który nie będzie wymagał poprawek w szybkim czasie. Tynkowanie należy rozpocząć od przygotowania podłoża.

To bardzo ważne, by grunt był odpowiednio czysty, co pozwoli na jak największą przyczepność tynku do ścian. Warto także zabezpieczyć okna i drzwi, tak aby nie uległy zanieczyszczeniu. Równie istotny jest wybór tynku, obecnie w sprzedaży jest wiele ich wariantów, co pozwala na dobranie produktu, który najbardziej nam odpowiada. Tynki cementowo-wapienne cieszą się dużą popularnością, głównie ze względu na to, że można je stosować na ściany z betonu, cegieł i pustaków, a także gipsu. W przypadku ścian drewnianych, elementów sztucznych i metalowych nie spełnią swojej roli, chyba że całość pokryjemy specjalną siatką.

Pamiętajmy, że to solidny materiał, który charakteryzuje się dużą odpornością na urazy mechaniczne, a także chroni przed wilgocią. Dodatkową zaletą jest to, że można go zastosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu, co znacznie ułatwia zakup i usprawnia pracę.

Zanim zaczniemy tynkowanie należy po oczyszczeniu ścian, dobrze je nawilżyć. To zwiększy przyczepność i ułatwi pracę. Warto jednak pamiętać, że powierzchnia tego rodzaju tynku jest lekko chropowata i jeśli zależy nam na bardzo gładkim efekcie najlepiej nałożyć warstwę gładzi lub zdecydować się na tynk gipsowy, który jest jednak znacznie mniej odporny na przykład na wgniecenia.
Coraz więcej osób decyduje się na tynki maszynowe. Ten wybór podyktowany jest częściowo większą wygodą, ponieważ nie nakładamy ich ręcznie, a za pomocą specjalnego urządzenia – agregatu. To dobre rozwiązanie dla większych powierzchni, które zatynkujemy w szybszym czasie, a dodatkowo jest atrakcyjne cenowo.

Zobacz tez: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside-System.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*