Home » Dom » Marihuana w leczeniu raka

Marihuana w leczeniu raka

Marihuana to inaczej suszone lub sfermentowane kwiatostany żeńskich konopi indyjskich. W Polsce wokół marihuany narosło wiele kontrowersji. Z jednej strony mamy do czynienia ze środkiem odurzającym, z drugiej zaś dochodzą nas słuchy o leczniczych właściwościach marihuany. Czy marihuana naprawdę może leczyć? Badania przeprowadzane przez naukowców na całym świecie dowodzą, że marihuana wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, a nawet przeciwnowotworowe.

Istnieją badania wykazujące, że marihuana niszczy komórki nowotworowe. Udowodniono, że zawarty w marihuanie THC może być pomocny nawet w przypadku tak złośliwego nowotworu jakim jest glejak wielopostaciowy. THC jest substancją zabronioną w Polsce. Wiele chorych na raka w akcie desperacji decyduje się na nielegalną uprawę marihuany, narażając się tym samym na konsekwencje prawne. Z kolei inny składnik marihuany znany pod nazwą kannabidol (CBD) wykazuje działanie lecznicze w przypadku raka piersi.

olej cbd

W Polsce można otrzymać pozwolenie na uprawę konopi przemysłowej czyli takiej, która nie zawiera THC. W sklepach ze zdrową żywnością można natomiast zaopatrzyć się w produkty takie jak herbata konopna i olej konopny. Na polskim rynku dostępny jest jedynie olej CBD, co oznacza, że nie zawiera on w składzie nielegalnego w naszym kraju THC. Olej konopny i herbata konopna są stosowane wspomagająco w leczeniu nowotworów. Produkty te znajdują także zastosowanie w leczeniu stwardnienia rozsianego. W Polsce istnieje jeden lek występujący pod nazwą handlową „Sativex”, który mimo zawartości THC dopuszczono do obrotu. Lek ten wydawany jest na receptę chorym na stwardnienie rozsiane.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*