Home » Moda » Lekcje śpiewu dosłownie dla każdego

Lekcje śpiewu dosłownie dla każdego

Kraków to piękne miasto, aby rozpocząć swoja przygodę ze śpiewem. Istnieje przekonanie, że wokal można kształtować tylko do 21 roku życia, a szkoły muzyczne na takie zajęcia przyjmują tylko młodzież do 16 roku życia. Jest to oczywiście prawda, ale nie każdy musi mieć słuch absolutny i głos słowika. I nie każdy musi chodzić na lekcje śpiewu do szkoły. Nauka śpiewu może być równie dobrze prowadzona przez indywidualnego nauczyciela i może na nią uczęszczać nawet emeryt.

wiek nie stanowi ograniczenia dla nauki spiewu

Sztuka, czyli lekcje śpiewu, muzyki i plastyki w szkołach, nie są po to, aby wyłapać ewentualne talenty. Nauczyciele sztuki zazwyczaj są rzemieślnikami i ciężko im wyłapać geniuszy w tłumie. Zwłaszcza jeśli w klasie pojawi się dziecko, które już uczęszcza do szkoły muzycznej i przez to znacząco wybija się na zajęciach. Nauka śpiewu w szkołach publicznych działa znacznie szerzej, od wprowadzania dzieci do historii muzyki i sztuki po rozwój emocjonalny poprzez kontakt z muzyką.

Trzeba jasno zaznaczyć, że lekcje śpiewu podobnie jak zajęcia sportowe poprawia wydolność oddechową, a wydobywane przez nas samych fale dźwiękowe wpływają na nasze ogólne samopoczucie. Dlatego właśnie kochamy karaoke, a starsze kobiety są szczęśliwsze po wyśpiewaniu się w kościele. Jeśli lubimy śpiewać i nie ważne absolutnie ile mamy wiosen na karku, a nie jesteśmy w wokalu najlepsi, warto pomyśleć o uszach innych ludzi i niezależnie od wieku zapisać się na lekcje śpiewu.

Profesjonalny nauczyciel śpiewu poprzez regularne lekcje śpiewu wprowadzi nas nie tylko w poprawne tonacje, ale przede wszystkim tajniki pracy przepony – zaraz po strunach głosowych najważniejszego organu dla śpiewu. Reasumując, choć dzieci wszystkiego szybciej się uczą, to na naukę śpiewu nigdy nie jest za późno.

Zacznij już dziś lekcje śpiewu w Smileflow Kraków – http://krakow.smileflow.pl/lekcje/spiewu/

, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*