Home » Zdrowie » Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

Większość z nas nie lubi zbyt często chodzić do stomatologa. Z reguły idziemy dopiero wtedy, kiedy ból zęba strasznie nam doskwiera. Zapominamy jednak o tym, że u dentysty powinniśmy leczyć się regularnie, gdyż zwlekanie badań może w późniejszych wizytach wnieść niepotrzebne komplikacje.

leczenie kanałoweJednym z najczęściej wykonywanych badań jest leczenie kanałowe zwane też również jako leczenie endodontyczne. Badanie to wykonuje się w przypadku infekcji miazgi, która spowodowana jest na przykład zaawansowaną, nieleczoną próchnicą bądź urazem mechanicznym zęba. Żeby zrozumieć w jaki sposób odbywa się leczenie kanałowe, powinniśmy skupić się na tym co to jest miazga zębowa. Otóż jest to mocno unerwiona tkanka wypełniająca ząb od wewnątrz. Jeżeli ulegnie ona zakażeniu to w efekcie tego dochodzi do obrzęku. Głównymi objawami jakie towarzyszą nam podczas zakażenia miazgi to silny, dokuczliwy i przenikliwy ból promieniujący nieraz na cała twarz bądź częściej jedną stronę twarzy. Podczas leczenia kanałowego stomatolog usuwa zakażoną miazgę, po czym czyści i poszerza środek kanału, dezynfekuje go za pomocą odpowiednich środków, a na koniec szczelnie wypełnia kanał odpowiednim minerałem. Wszystko dzieje się oczywiście podczas znieczulenia. Więcej o zabiegu przeczytasz na stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/.

Jest to standardowe leczenie kanałowe. Coraz częściej odbywa się leczenie kanałowe pod mikroskopem. Generalnie nie różni się ono od zwykłego leczenia kanałowego. Mikroskop umożliwia dokładne obejrzenie wnętrza zęba, co umożliwia uzyskanie dokładnej precyzji i znacznie zwiększa skuteczność przeprowadzanego zabiegu.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*