Home » Zdrowie » Kosmetyki konopne

Kosmetyki konopne

medyczna marihuanaOd kilku lat popularne na rynku i powszechnie akceptowane stały się kosmetyki konopne. Do ich produkcji wykorzystuje się konopie medyczne, co przy braku dostatecznych informacji może wywołać kontrowersję, jednak każdy powinien wiedzieć, jakie zalety mają tego typu produkty. Przede wszystkim ich działanie jest szczególnie skoncentrowane, co ma duże znaczenie np. w kremach do suchej skóry lub specjalnych żelach przeciwbólowych, wykorzystywanych do masażu.

Ponadto kosmetyki konopne są zazwyczaj całkowicie naturalne, bez wykorzystania jakichkolwiek substancji chemicznych, dzięki temu stwarzają mniejsze ryzyko wywołania reakcji alergicznej niż konwencjonalne kosmetyki, do których produkcji często używa się środków chemicznych, mogących wywołać uczulenie. Większość kosmetyków tego typu jest wysokiej jakości i ma szansę zadziałać lepiej, niż zwykłe kremy dostępne w drogeriach, dyskontach lub aptekach. Spośród kosmetyków, w których wykorzystuje się wyciąg z konopi medycznej wyróżnić można kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała lub włosów, żele przeciwbólowe, a także chłodzące lub rozgrzewające żele do masażu.

Ilość produktów i zastosować dla konopi medycznych zwiększa się z roku na rok, a opinie na temat tego typu kosmetyków są zazwyczaj pozytywne. Jedyną ich wadą jest problem z dostępnością – w popularnych drogeriach typu Rossmann lub Hebe można znaleźć niewiele kosmetyków konopnych. Bez problemu można je jednak zamówić przez internet – ich ceny wcale nie są dużo wyższe od innych kosmetyków, a dla wysokiej jakości warto wydać kilka złotych więcej.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*