Home » Zdrowie » Fizjoterapia i masaże jedną z metod leczniczych

Fizjoterapia i masaże jedną z metod leczniczych

Życie często nas nie rozpieszcza. W ciągu swojego życia przechodzimy różne choroby, a czasem ulegamy także wypadkom. I wówczas potrzebne jest nie tylko leczenie operacyjne i farmakologiczne. A często także rehabilitacja. I właśnie fizjoterapia jest związana z rehabilitacją leczniczą. Celem jej jest usuwanie dolegliwości, przywracanie sprawności ruchowej, jak i zapobieganie nawrotom, czy postępowi choroby. A także wprowadzenie w stan odprężenia, jak w przypadku akcji przed porodowej.

masaż leczniczyJuż na wiele wieków przed naszą erą zdawano sobie z tego sprawę, że odpowiednie ułożenie ciała pomaga w leczeniu chorób i dolegliwości. Choć nie nazywano tego jeszcze fizjoterapią, czy masażem. W skład fizjoterapii wchodzi szereg metod leczniczych, które mają na celu wykorzystanie zjawiska reaktywności organizmu na bodźce. Istnieją przeróżne działy fizjoterapii. Najbardziej znane to: hydroterapia, masaż leczniczy, masaż sportowy, fizykoterapia, klimatoterapia, terapia manualna. Specjalistów, którzy zajmują się taką terapią nazywamy fizjoterapeutami. Bardzo dobre efekty w leczeniu różnych dolegliwości daje masaż leczniczy (wiele informacji znajdziesz na fizjoterapiaortomed.pl/uslugi/masaz-leczniczy/). Polega on na wykorzystaniu dotyku w celu uzyskania dobrego samopoczucia.

Może on odbywać się poprzez ugniatanie, uciskanie, głaskanie, a także oklepywanie mięśni, stawów, czy ogólnie skóry. Stosowany jest głównie do zmniejszenia napięcia, bólu i sztywności mięśni. Takiemu masażowi poddawani są sportowcy przed zawodami sportowymi. Masaż leczniczy łagodzi także stres, napięcie emocjonalne i przynosi odprężenie. Usuwa również skurcze nóg. Sprawia, że krew dociera szybciej do masowanego miejsca, co przynosi ulgę osobie cierpiącej.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*