Home » Biznes » Doradca finansowy – dowiedz się o nim więcej

Doradca finansowy – dowiedz się o nim więcej

Doradca finansowy to jeden z bardzo powszechnie obieranych w dzisiejszych czasach zawodów. Jest on związany bezpośrednio z pojęciem pośrednictwa finansowego. Pracę taką wykonują osoby niezależne – nie związane z żadną instytucją, i odwrotnie – osoby zależne, zatrudnione w konkretnej firmie. Głównym celem działalności doradcy finansowego jest udostępnianie swoim klientom podstaw merytorycznej wiedzy o ich środkach finansowych, którymi są przykładowo wzięte przez nich kredyty.

kredyt tylko z doradca

Od czego zaczyna swoją pracę doradca finansowy? Musi przeprowadzić swoisty wywiad ze swoim klientem, podczas którego zbierze wszelkie potrzebne mu informacje na temat stanu jego finansów, dzięki czemu będzie w stanie określić później, jakie działania musi podjąć, aby sprostać wymaganiom klienta i jak najlepiej mu pomóc. Każdy ma też inne potrzeby czy wizję tego, jak powinny wyglądać jego środki finansowe, dlatego po przeprowadzonej rozmowie obie strony podpisują tak zwany plan finansowy, który w dalszej współpracy jest monitorowany.

Ten ekspert od finansów przejmuje swoistą opiekę nad klientem, monitorując efekty prowadzonej przez obie strony rozmowy i może przez cały ten czas służyć klientowi radą. Doradca niezależny nie wskaże konkretnie, w jakim banku najlepiej wziąć kredyt czy założyć lokatę. Natomiast doradca finansowy zależny od instytucji, w której pracuje może dodatkowo zaproponować klientowi zakup konkretnych narzędzi finansowych bądź usług danej firmy.

To, którego z nich wybierzemy, wywrze w dużej mierze wpływ na nasze finanse, a właściwie na ich kondycję. Zatem naprawdę warto zastanowić się przy tym kluczowym wyborze dłużej, tak aby spośród wielu wybrać najlepszego. Przykładem może być tutaj doradca finansowy z Białegostoku. Ta rzetelna, sprawdzona i skuteczna ekspert open finance – więcej o jej działalności tutaj: www.MonikaRytel.pl świadczy swoją pomoc od lat i to nie tylko i wyłącznie w mieście Białystok.

, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*