Home » Dzieci » Delikatna skóra noworodka

Delikatna skóra noworodka

Pojawienie się niemowlaka w rodzinie to ogromne przeżycie nie tylko dla rodziców, ale i dla wszystkich bliskich. Opieka nad małym człowieczkiem nie umiejącym się jeszcze porozumiewać i samemu sobie radzić jest nie lada wyzwaniem dla młodych rodziców. Poza zapewnieniem odpowiednich warunków takich jak dobra, ciepła kołdra dziecięca, solidne łóżeczko oraz wygodne ubrania, noworodek potrzebuje dużo miłości i bliskości.

Zwróćmy jednak uwagę na wszystko to co jest najbliższe skórze niemowlaka. Dopiero co urodzone dzieci mają niesamowicie delikatną i aksamitną skórę, która jest podatna na wszelkie zadrapania, otarcia bądź otłuczenia. Warto zatem zadbać, aby kołdra dla dziecka była odpowiednio miękka i profesjonalnie uszyta. Na stronie szwalniasnow.pl odnajdziemy idealne rozwiązania dla małej pociechy. W ofercie są nie tylko zwykłe elementy pościeli, ale znajdują się tam także ochraniacze modułowe pozwalające zabezpieczyć noworodka przed obiciem się o szczebelki łóżeczka. Zabezpieczenie to jest w formie miękkich poduszek bądź specjalnych okładzin chroniącymi przed przewianiem i utrzymującymi ciepło w łóżku. Taka ochrona może być niezbędna przy ruchliwych dzieciach lub tych podatnych na urazy.

W okresie letnim dobrym pomysłem będzie także zakup moskitiery zrobionej z delikatnego, przeźroczystego materiału. Dzięki tej ochronie dziecko nie zostanie ukąszone przez komara czy innego owada, które od wiosny po jesień są domowym utrapieniem. Warto tu zaznaczyć, że przy małych dzieciach nie wolno używać środków chemicznych zwalczających insekty.

Poznaj bajkowy świat pościeli: https://szwalniasnow.pl/kategoria-produktu/koldry-i-poduszki

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*