Home » Dom » Czym jest kremacja zwłok?

Czym jest kremacja zwłok?

Śmierć jest to głównie opłakiwanie zmarłej osoby i wspominanie jej za życia. Później nadchodzi czas, kiedy trzeba ją pożegnać i zastanowić się nad sposobem, w jaki zostanie pochowana. Pogrzeb nie należy do najłatwiejszych zadań, tym bardziej, że zostaje on zorganizowany świeżo po zgonie ukochanej osoby. Zazwyczaj ma się na to tylko kilka dni. W ten czas należy odwiedzić kilka miejsc.

Na pewno pierwszą osobą, o której myśli się w takiej sytuacji, jest najbliższy ksiądz, u którego zamawia się mszę oraz modlitwę i pochówek osoby zmarłej. Później odwiedza się zakład pogrzebowy. Jeśli chowamy osobę tradycyjnie, wybór pada na jakąś trumnę. W zależności od gustu, są one w różnych kolorach, te bardziej ozdobne lub zupełnie proste. Różnią się też rozmiarem, w zależności od tego, czy zmarła była dzieckiem, dorosłą osobą, a może nieco przy kości. Mniej popularne, ale zyskujące coraz więcej swoich zwolenników są kremacje zwłok. Wybierają je osoby, które przeraża świadomość zakopania ciała w ziemi. Plusem tego jest także nie zajmowanie zbyt wiele miejsca na cmentarzu.

Trzeba przyznać, że urna potrzebuje o wiele mniej przestrzeni do przechowania niż trumna. Ostatnim krokiem jest po prostu zgłoszenie w urzędach i różnego rodzaju instytucjach o zgonie konkretnej osoby. Uniemożliwi to przychodzenie korespondencji na jej imię i nazwisko, różnych świadczeń pieniężnych, na przykład emerytury i innych. Jest to typowa droga, jaką przechodzi większość żałobników, mimo, że na początku może być to bardzo trudne.

Zobacz też: Pogrzeb Kraków | Epitafium.Krakow.pl

,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*