Home » Zdrowie » Co warto wiedzieć o badaniu USG?

Co warto wiedzieć o badaniu USG?

aparat usg acusonUltrasonografia, czyli popularnie znane badanie USG, to badanie które umożliwia zobrazowanie narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Do badania wykorzystuje się aparat USG.

Aparat USG wykorzystuje fale ultradźwiękowe o częstotliwości z zakresu ok. 2-50 MHz, które odbijane lub pochłaniane (odpowiednio szare lub czarne) tworzą obraz narządu. Obraz otrzymywany w czasie badania jest wyświetlany na monitorze w czasie rzeczywistym, dlatego też badanie USG to zawsze szczególny moment dla kobiet w ciąży, które podczas badania mogą po raz pierwszy zobaczyć rozwijające się dziecko.

Badanie USG jest łatwo dostępne, nieinwazyjne i stosunkowo tanie, nie wymaga również specjalnego przygotowania pacjenta oraz jest bezbolesne i niegroźne. Wyniki pacjent często otrzymuje zaraz po badaniu, po sporządzeniu przez lekarza odpowiedniego opisu. Liczne zalety tego typu badania oraz szerokie zastosowanie, sprawiają, że jest to najczęściej wykonywane badanie w diagnostyce obrazowej.

Założona w 1979 roku firma Acuson (od 2000 roku należy do spółki Siemens, jednak pierwsza nazwa firmy została zachowana), wyspecjalizowała się w produkcji wysokiej jakości aparatów ultrasonograficznych. W latach 80. XX wieku, Acuson był pionierem w wielu aspektach związanych z ultrasonografią medyczną, a przede wszystkim pierwszym w pełni skomputeryzowanym systemem ultrasonograficznym.

Kolejne odkrycia i praca inżynierów firmy systematycznie zwiększały możliwości produkowanego sprzętu medycznego. Dzięki temu sprzęt firmy Acuson stale oferuje niezawodność i wydajność w ogólnych zastosowaniach obrazowania ultradźwiękowego.

Zobacz więcej: Trimed.pl | Aparat USG Acuson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*