Home » Dom » Co to jest fotowoltaika?

Co to jest fotowoltaika?

fotowoltaikaMontowanie paneli słonecznych na dachach domów jest coraz popularniejszym sposobem oszczędzania na rachunkach za używanie energii elektrycznej. Co jest jest fotowoltaika i czy faktycznie jest opłacalna?

Celem działania paneli fotowoltaicznych jest zamiana energii słonecznej w elektryczną. Wykonane są one z półprzewodników na bazie krzemu, dzięki czemu są niezawodne i mogą służyć swoim użytkownikom przez wiele lat. Panele pod wpływem energii słonecznej podlegają efektowi fotowoltaicznemu, dzięki któremu powstaje prąd stały. Nadmiar uzyskanej w ten sposób energii można zawsze odsprzedać, co często decyduje o rosnącej popularności montowania paneli słonecznych na dachach budynków jednorodzinnych.

Oszczędność tego rozwiązania wiąże się jednak nie tylko z możliwością odsprzedania nadmiaru energii. Panele fotowoltaiczne (więcej o fotowoltaice znajdziesz na www.gsenergia.pl/164/fotowoltaika/) pozwalają również na tanie podgrzanie wody i budynku. Dobrze zamontowane panele słoneczne w okresie jesienno-zimowym (październik – marzec) zapewniają nawet do 90% zapotrzebowania na ciepłą wodę.

Zastanawiając się na montażem systemu fotowoltaicznego, warto mieć na uwadze, że jest to długotrwała i bardzo opłacalna inwestycja. Razem z panelami potencjalny ich użytkownik kupuje zapas energii, z którego będzie mógł korzystać przez wiele lat. Co więcej, korzystanie z nich nie generuje dodatkowych kosztów. Używanie paneli słonecznych to czysty zysk, który jest nie tylko opłacalny dla kieszeni, ale również stanowi rozwiązanie bardzo korzystne dla przyrody.

, , ,

Comments

  1. Magdalena pisze:

    Fajny tekst. Fotowoltaika to świetny sposób na oszczędzanie 😉

  2. Kasia pisze:

    Fotowoltaika to przede wszystkim doskonały sposób na oszczędzanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*